BG EN

Иракското правителство твърди, че са завзети големи територии от кюрдите в района на Киркук

СВЕТЪТ ДНЕС

Иракското правителство твърди, че са завзети големи територии от кюрдите в района на Киркук

9951
на 16.10.2017
Иракското правителство твърди, че са завзети големи територии от кюрдите в района на Киркук
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Иракските правителствени сили са взели големи части от териториите, които кюрдите контролират в района на Киркук, включително и петролни кладенци, предава Reuters. Информацията бе отхвърлена от Кюрдското регионално правителство.

препоръчано

Иракският премиер Хайдар ал-Абади нареди на силите за сигурност, „да наложат ред в Киркук в сътрудничество с населението на града и пешмергите“, заявиха по местните медии.

Елитните обучавани от САЩ „Антитерористична служба, 9-та бронирана дивизия и Федералната полиция заеха контрол над големи части от Киркук без конфронтации“, се казва в иракските медии.
Представител на Кюрдското регионално правителство отхвърли тези твърдения и каза, че иракските сили не могат да стигнат до града или да вземат територия от пешмергите.

От Министерството на отбраната на САЩ посъветваха двете страни да се въздържат от „допълнителни действия, които могат да ескалират“.

 

 

 

Фокус

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 69
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК