BG EN

Искат Интерпол да арестува бившата премиерка на Бангладеш

Азия

Искат Интерпол да арестува бившата премиерка на Бангладеш

12458
на 12.11.2024
Искат Интерпол да арестува бившата премиерка на Бангладеш
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Специален трибунал в Бангладеш днес поиска Интерпол да издаде червена бюлетина за задържане на бившата министър-председателка Шейх Хасина Вазед във връзка със смъртта на стотици протестиращи по време на масовите бунтове срещу нейното управление, предаде Асошиейтед прес.

препоръчано

Шейх Хасина, заедно със свои близки съюзници и бивши министри, избяга в Индия на 5 август, с което сложи край на 15-годишното си управление.

Носителят на Нобеловата награда за мир Мухамад Юнус на 8 август стана временно изпълняващ длъжността премиер на страната. Малко по-късно той възстанови трибунала, който някога разглеждаше обвиненията в престъпления срещу човечеството по време на войната за независимост на страната срещу Пакистан през 1971 г.

Прокурорът от трибунала Султан Махмуд съобщи пред АП, че чрез местната полиция е поискана помощ от базираната във Франция полицейска организация Интерпол за ареста на Хасина и съюзниците ѝ.

Правителството на Юнус обеща да съди Хасина и каза, че ще иска екстрадирането ѝ от Индия.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Радев загърби държавните интереси, за да скочи на политическия терен. Борисов може да му подаде ръка, но той ще я отхвърли (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК