BG EN

Ислямска групировка обяви война на Русия

ЧАС ПИК

Ислямска групировка обяви война на Русия

9252
на 01.10.2015
Ислямска групировка обяви война на Русия
Автор:   ПИК

Войската на шейх Захран Алуш наброява 17 000 бойци

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Финансираната от Саудитска Арабия групировка Джейш ал-Ислям обяви война на Русия, съобщи „Ню Йорк Таймс” без да назовава източника си. Бойците на групировката имат свои позиции в околностите на сирийската столица Дамаск и воюват както с правителствените войски на Башар Асад, така и с ислямистите от „Ислямска държава”.

препоръчано

Просаудитските терористи са обявени от Сирийския център за мониторинг на правата на човека през пролетта на 2015 година за най-голямата опозиционна на режима в Дамаск военна сила на изток от столицата.

Лидер на групировката е шейх Захран Алуш, който сам обяви, че неговите бойци са 17 000. Според „Дейли Мейл” Джейш ал-Ислям разполага и с бронирана техника, в това число и танкове.

От 2013 година групировката е в ислямската коалиция „Ислямски фронт”, която иска да установи шериата в Сирия. По това се различава от „Сирийската свободна армия”, която също е опозиционна на Башар Асад. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК