BG EN

"Ислямска държава" работи по създаването на халифат във Великобритания

Европа

"Ислямска държава" работи по създаването на халифат във Великобритания

8517
на 11.08.2015
Ислямска държава работи по създаването на халифат във Великобритания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Групировката "Ислямска държава" (ИД) изисква от потенциалните британски джихадисти да не отиват в Сирия, а да останат във Великобритания, да се включат в различни терористични атаки и да действат в страната със същата мотивация както на сирийския фронт. Тази нова тактика на ИД бе разкрита от британската телевизия "Скай Нюз", чиито журналисти са провели разследване под прикритие.

препоръчано

Те се представили като "потенциални джихадисти" и общували в интернет с членове на ИД на различно ниво, които се занимавали с вербуване на поддръжници и издаване на фалшиви документи. Журналистическият екип установил, че ИД сега насърчава британците да формират групировки, с които да започна продължителен дълъг процес за създаване на "Ислямска държава" на британска земя.

ИД успяла да наеме чрез интернет "поне седмина британци", за да извършват терористични нападения на британска територия. Журналистите комуникирали с британско мюсюлманско семейство, което в момента е в Сирия. От него те научили, че в Шотландия групировката има потенциален терорист самоубиец, а други двама британци са обучавани за извършване на терористични нападения.

При това ИД се стреми да вербува хора без никакво криминално или екстремистко досие. Един от джихадистките командири се похвалил, че 4-5 британци се обучават в извършване на терористични нападения на територията на "халифата" (на държаните от ИД области в Сирия и Ирак).

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК