0
14.01.2019
0
6388

Хебър Пазарджик е новият носител на Купата на България по волейбол. В изключително драматичен и качествен мач домакините на турнира победиха с 3:2 гейма Нефтохимик (Бургас) след (27:25, 18:25, 23:25, 25:22, 15:7). Двубоят се игра пред препълнената зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Купата е първа в историята на Хебър, а Нефтохимик не успя да защити трофея, който спечели миналия сезон. Домакините поведоха в мача след драматичен първи гейм. След това шампионите от Нефтохимик показаха класата си и успяха да поведат временно в резултата в геймовете. Последва нов гейм за Хебър, а в тайбрека момчетата на Атанас Петров бяха категорични и след 15:7 залата избухна в буйна радост.

Хебър достигна до триумфа след победи над Марек и Левски с по 3:0, докато Нефтохимик победи първо драматично ЦСКА с 3:2, а след това в 1/2-финалите категорично Добруджа с  3:0, акцентира Канал 3.