ИСТОРИЧЕСКО! Българин дебютира в НХЛ! Александър Георгиев блестящ за Ню Йорк Рейнджърс

1
23.02.2018
1
27133

Роденият в Русе Александър Георгиев записа официалния си дебют в най-силното хокейно първенство в света - НХЛ. 22-годишният младежки национал на Русия беше титуляр за Ню Йорк Рейнджърс при поражението с 1:3 от Монреал Канейдиънс. Той се представи изключително силно и именно негова бе заслугата гостите до последно да имат шанс за нещо повече от минимална загуба.

СЕНЗАЦИЯ! Българин подписа с Ню Йорк Рейнджърс в НХЛ

Вратарят на младежкия национален отбор на Русия по хокей...

на 19.07.2017

В последните две минути, при резултат 1:2, Георгиев беше изваден и тимът му заигра с шестима полеви състезатели в търсене на равенството, но Монреал се възползва и вкара още един гол.

До момента Георгиев се подвизаваше във филиала на Рейнджърс - Хартфорд, но контузията на резервата Ондрей Павелец накара наставника Ален Виньо да го повика в първия тим, предава Спортал. Вчера Виньо обяви, че за мача в Монреал смята да даде почивка на титулярния страж Хенрик Лундквист и да заложи на българина, като спази думата си, а Георгиев не го разочарова.

Феновете на Ню Йорк Рейнджърс останаха изумени от блестящата игра на Георгиев, която бе определена като единствения светъл лъч в представянето на тима, който вече е в серия от 5 поредни загуби и заема 12-о място от 16 отбора в източната конференция.

Следващият мач на Рейнджърс е у дома срещу Минесота Уайлд, но не е ясно дали вратарят с български корени отново ще е титуляр.