BG EN

И Корнелия Нинова била привикана на разпит по време на кампанията

ЧАС ПИК

И Корнелия Нинова била привикана на разпит по време на кампанията

11543
на 14.05.2013
И Корнелия Нинова била привикана на разпит по време на кампанията
Автор:   ПИК

Била само свидетел по делото срещу Татяна Шарланджиева

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Корнелия Нинова е била разпитвана в следствието по време на предизборната кампания. Това призна самата тя в сутрешния блок на Би Ти Ви. Повод за това е случаят с Татяна Шарланджиева, срещу която преди дни бе повдигнато обвинение, че като следовател е прикрила престъпление на Красимир Георгиев, собственик на небезивестната фирма „Фронтиер“.

препоръчано

Името на следователката нашумя отново след като оглавяваната от Яне Янев Комисия за борба с корупцията по високите етажи на властта в 41-вото Народно събрание публикува декласифицирани документи, от които става ясно, че за няколко дни бившият депутат от БСП Корнелия Нинова в качеството си на заместник на ексенергийния министър Румен Овчаров, е провела 111 телефонни обаждания със следователката Татяна Шарланджиева, която разследваше енергийни далавери, с цел да се „потъпче” информация за сделки с бизнесмена Красимир Георгиев, съсобственик на консултантската фирма "Фронтиер".

Корнелия Нинова в Би Ти Ви обясни, че не се притеснява в личен план от разследване, понеже е била повикана като свидетел и получило уверение, че срещу нея няма обвинение в престъпление. Надявам се всичко да приключи бързо, обясни тя.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (НА ЖИВО)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК