ГОРЕЩО
С РЕШИТЕЛНАТА ПОДКРЕПА НА ДПС: Държавата тегли нов дълг
ГОРЕЩО ОТ СЪДА. Общо седмина от "Калашниците" остават зад решетките
Има опасност за живота на две от децата, пострадали при катастрофата в Горна Оряховица (СНИМКИ)
Радев обеща да се опълчи на санкциите срещу Русия, които засягат българската икономика (ВИДЕО)
НАПРЕЖЕНИЕТО СЕ ПОКАЧВА! Ресторантьорите с остра позиция заради слуховете, че летният сезон е пред провал
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
И съседната на ДР Конго държава Уганда потвърди днес, че на територията на страната има огнище на смъртоносния еболавирус, предаде Ройтерс, като се позова на Министерството на здравеопазването на африканската страна. Ведомството уточни, че става въпрос за щама Бундибугьо.
Пациент е починал от ебола в интензивно болнично отделение вчера, след като "е развил хеморагични симптоми (повишена склонност към кървене - бел. ред.).
Здравното министерство на Уганда поясни, че заразата е пренесена от ДР Конго, пише БТА.
препоръчано
Обявиха епидемия от ебола в Източно Конго
9838
на 15.05.2026


