ГОРЕЩО
ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАНИЯ СТАРТИРА: 24 партии и 10 коалиции влизат в битка за парламента
Румен Христов: Сарафов може да остане като главен прокурор
Николай Николов пред ПИК TV: Големите партии изсмукват гласоподавателите на малките играчи. ППДБ влизат в кампанията с отслабени позиции (ВИДЕО)
САМО В ПИК! Порасна му работата, откакто стана съветник на Гюров: Бербатов джигитства из центъра на София (СНИМКИ)
Хванаха натясно правосъдния министър Андрей Янкулов: Защо скрихте и покрихте Теди Еврото в “престъпната мрежа Осемте джуджета”
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Европейският комисар по европейска политика и преговорите за разширяване Йоханес Хан заяви, че ЕС се нуждае от Сърбия като водеща сила в региона. Той добави, че под водачеството на министър-председателя Александър Вучич страната е отбелязала добър прогрес към стратегическата си цел да бъде член на Съюза, предаде ТАНЮГ, цитирана от "Фокус".
„Вучич прилага амбициозни икономически и структурни реформи, които вече са произвели резултати, демонстрирайки ангажиране към регионалното сътрудничество“, заяви Хан по време на интервю пред агенцията. Той добави, че пред юли в град Триест на сътрудничеството ще се посвети специална среща на високо равнище на организацията.
препоръчано
свързани новини
ЕК даде указания към страните за прилагането на правилата за внос на газ
8264
на 18.03.2026
Белгийският премиер предложи Европа да започне преговори с Русия
9801
на 17.03.2026


