BG EN

Йълдъръм: На срещата във Варна Анкара не е получила сигнали за справедливо отношение от ЕС

СВЕТЪТ ДНЕС

Йълдъръм: На срещата във Варна Анкара не е получила сигнали за справедливо отношение от ЕС

14666
на 27.03.2018
Йълдъръм: На срещата във Варна Анкара не е получила сигнали за справедливо отношение от ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Анкара не е получила сигнали по време на срещата на върха ЕС – Турция във Варна на 26 март, че Съюзът ще покаже „справедливо отношение“ към Турция, заяви министър-председателят на страната Бинали Йълдъръм във вторник, цитиран от турското издание Hurryiet.

препоръчано

„На срещата не видяхме никакви сигнали, че отношението на ЕС към нас ще бъде справедливо“, заяви Йълдъръм пред депутатите в турския парламент.

Участниците във варненската среща „може и да бяха добронамерени, но практиката не потвърждава техните добри намерения“, добави той, цитиран от Фокус.

„Ние сме неудовлетворени от това, че борбата на Турция с терористичните организации е препятствие пред нашите отношения“, посочи Йълдъръм, като според Hurryiet той е визирал критиките на ЕС спрямо „анти-терористичните“ действия на Анкара вътре в страната.

Премиерът добави още, че Турция „ще поддържа перспективата за пълноправно членство в ЕС“, като подчерта, че то трябва да бъде такова, което „отговаря на интересите и на двете страни“.
Ако преговорите за членство на Турция бъдат спрени то това ще стане след решение на ЕС, уверен е Йълдъръм.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК