ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Георги Кабаков стана първият български футболен съдия, получил международно назначение през сезон 2026/27. Опитният арбитър от Пловдив ще ръководи реванша от третия квалификационен кръг на Лига Европа между албанския Егнатия (Рогожине) и ирландския Шамрок Роувърс.
Двубоят е насрочен за 13 август от 22:00 часа на стадиона в Рогожине, в района на Тирана. Кабаков ще разчита изцяло на българска съдийска бригада. Негови асистенти ще бъдат Мартин Маргаритов и Мартин Венев, а четвърти съдия ще е Кристиян Колев.
За системата ВАР ще отговарят Драгомир Драганов като главен видеоасистент и Димитър Димитров като негов помощник, предаде "Фокус".
Първата среща между двата отбора е на 4 август в Дъблин. Егнатия и Шамрок Роувърс достигнаха до третия квалификационен кръг на Лига Европа, след като отпаднаха във втория кръг на Шампионската лига.
Албанският шампион загуби драматично от словенския Целие след изпълнение на дузпи, след като двата мача завършиха 2:2 и 3:3. Шамрок Роувърс пък отстъпи на арменския Арарат-Армения с общ резултат 2:3 след победа с 2:1 у дома и поражение с 0:2 в реванша.
Назначението на Кабаков прекъсва неприятна серия за българското съдийство. В първите два квалификационни кръга на трите клубни турнира на УЕФА нито един български съдия не беше получил наряд - прецедент, който не се бе случвал, откакто европейските клубни надпревари се провеждат в настоящия си формат.
През миналия сезон 40-годишният Кабаков ръководи 14 международни срещи, сред които три мача от груповата фаза на Лига Европа и един двубой от елиминациите на Лигата на конференциите.


