BG EN

Казанлък ще бъде домакин на Балканиадата за момчета до 16 години

СПОРТЪТ ДНЕС

Казанлък ще бъде домакин на Балканиадата за момчета до 16 години

4361
на 20.04.2015
Казанлък ще бъде домакин на Балканиадата за момчета до 16 години
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Казанлък ще бъде домакин на Балканско първенство 2015 по волейбол за момчета до 16 години, което ще се проведе от 21 до 25 юли.

Нашият отбор попадна в Група 2 заедно с Черна гора, Босна и Херцеговина и Румъния. В другия поток ще се срещнат Турция, Гърция, Сърбия и Молдова. Това стана ясно по време на заседанието на Техническата комисия към Балканската волейболна асоциация, на която бяха уточнени държавите, които ще приемат финалите във всички възрастови групи през това лято. България ще участва на всички първенства, с изключение на Балканиадата за младежи до 20 години в Анкара, която ще се състои от 1 до 5 април. Националният ни отбор за кадети в тази възраст, който завърши на 6-о място на отминалото Европейско първенство в Турция, ще играе на Европейския младежки олимпийски фестивал в Тбилиси (Грузия) от 26 юли до 1-ви август. Също така България ще приеме и втория турнир от Балканска верига 2015 по плажен волейбол за жени и за мъже от 4 до 6 септември, а градът-домакин предстои да бъде уточнен.

Ето и пълния жребий за всички Балкански първенства през това лято:

Балканско първенство 2015 за момчета до 16 години в Казанлък 21-25 юли

Група 1 : Турция, Гърция, Сърбия, Молдова

Група 2 : България, Черна гора, Румъния, Босна и Херцеговина

Балканско първенство 2015 за момичета до 15 години в Анкара (Турция) 1-5 август

Група 1 : Турция, Сърбия, Черна гора, Гърция

Група 2 : Румъния, Босна и Херцеговина, България

Балканско първенство 2015 за момчета до 18 години в Черна гора 15-19 юли (градът-домакин предстои да бъде уточнен)

Отбори, които ще участват: Босна и Херцеговина, България, Черна гора, Румъния, Сърбия, Турция

Балканско първенство 2015 за момичета до 17 години в Румъния (датите и градът домакин предстои да бъдат уточнени)

Група 1: Румъния, Черна гора, Молдова, Македония

Група 2: Турция, България, Гърция, Сърбия

Балканско първенство 2015 за младежи до 20 години в Анкара (Турция) 1-5 август

Отбори, които ще участват: Албания, Босна и Херцеговина, Македония, Гърция, Румъния, Сърбия, Турция

Балканско първенство 2015 за девойки до 19 години в Суботица (Сърбия) 16-20 юни

Група 1: Сърбия, Румъния, Албания, Молдова

Група 2: Турция, България, Босна и Херцеговина.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК