BG EN

Какви ще са тенденциите в технологиите през 2015 г.

Джаджи

Какви ще са тенденциите в технологиите през 2015 г.

7534
на 12.01.2015
Какви ще са тенденциите в технологиите през 2015 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През последната година като че ли не можахме да видим толкова много желани нови технологични продукти, колкото ни се искаше въпреки ‘лъскавите играчки’, които феновете на някои марки получиха.

препоръчано

 

Да, годината не мина без промоции на нови продукти, но в сравнение с бързото развитие на мобилната индустрия след появата на iPhone през 2010 година, 2014 година като че ли беше повече годината на равносметката и развиването на нови идеи.

 

Много от ‘обещанията’ на лидерите на големите технологични компании останаха без развитие, а потребителите като че ли свикнаха с мисълта, че не винаги могат да получават ‘нещо ново под слънцето’.

 

Какво можем да очакваме от 2015 година? Какви ще са тенденциите в технологичната индустрия през 2015г.? Анализаторите от Telegraph ни дават отговор на тези въпроси.

 

Кликнете тук за да видите кои са най-забавните изказвания на лидери в IT индустрията. Или тук за да разберетезащо талантливите служители са разочаровани от IT индустрията.

 

Според специалистите няма развитие на нито една индустрия без наличието на дългосрочен стратегически план. Той е необходим, за да могат мениджърите да погледнат през него в бъдещето и да видят какви искат да бъдат продуктите на тяхната компания. Стратегическият план за развитие е като магическо огледало, което отсега дава точна представа за онова, което предстои. И ако има нещо, което няма да ви хареса, то ще се види преди да се изразходват ценни ресурси.

 

Не вярвайте на компании, които твърдят, че не мислят за бъдещето. 2015 година ще бъде успешна за фирмите, които се опитат да задържат дългосрочно нужните им  специалисти – или да намерят онези, които им трябват, и положат нужните усилия да изградят по-добра представа за това къде искат да бъдат след 10 години.

 

В един голям универсален магазин се продават много стоки, и онези, които не вървят достатъчно добре просто изчезват от рафтовете, тъй като не си струва да се полагат усилия за излагане и съхранение, когато те не носят нужната печалба.

 

По подобен начин един и същ продукт на две или три фирми се ‘конкурира’ всеки ден по брой продажби, които показват кой е най-добрият. През 2015 година, в условията на динамичен пазара на мобилни услуги и продукти, компаниите ще започнат все повече да се ‘конкурират’ сами със себе си, като започнат да предлагат все повече различни алтернативи.

 

Например, наскоро беше съобщено, че американският софтуерен гигант Microsoft разработва нов браузър с името Spartan, който ще прилича много на Firefox и Chrome, докато познатия Internet Explorer ще продължи да съществува. По този начин, Microsoft ‘ще ударят’ по-успешно конкуренцията, тъй като всеки, който не е ‘фен’ на техния Internet Explorer ще може да бъде ‘уловен’ от различния от него Spartan (ако това име се запази при излизането на браузъра).

 

В забързаното ежедневие хората все повече започват да разчитат на автоматизирани услуги, които да им предлагат готови решения. Подобно на калкулаторите, с които мнозина предпочитат да извършват дори и най-елементарни изчисления, технологичния свят ни направи толкова много зависими от различни продукти и услуги, че днес в офиса и у дома си ние сме станали зависими от най-различни неща, въпреки че можем да се справим и без тях.

 

По тази причина специалистите очакват през 2015 година да се увеличи процента на автоматизираните програми (така наречените ботове), които оказват голямо влияние на начина, по който работим и почиваме. Те индексират уеб страници за търсачки, социални медии и много други и вършат огромна работа за осъществяване на взаимодействието между един уебсайт и потребителите. Дори и ‘негативната’ роля, които някои хакерски зловредни ботове имат няма да намалят тенденцията да ползваме все повече и повече ботове в интернет през 2015 година.

 

 

Правителствата на много страни отдавна развиват различни инициативи за публикуване на различни данни онлайн. Това е от полза както за учените от различни сфери, така и за всички които се обучават или проявяват интерес към данните от научните изследвания.

 

В интернет може да се направи справка за живота и наследството на известни личности, за историята и културата на различни народи, за антропологията на човека и много други. Очакванията са тази тенденция да се задълбочи и да видим появата на все повече добри мобилни приложения, които ни предлагат анализ и обработка на тези данни според зададен от нас критерий.

 

Освен всичко друго, да не забравяме, че нашето любопитството е неограничено, а фактите, които ‘залежават’ в научните институти може да се ползват за най-различни дейности и инициативи даващи на свой ред началото на нови търсения и открития. 

Източник: digital.bg

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на ноември: Парите са възможни за Овена и Близнаците, Ракът дразни САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на ноември: Парите са възможни за Овена и Близнаците, Ракът дразни
ПИК TV x
Криминалният психолог Росен Йорданов с ЕКСКЛУЗИВЕН КОМЕНТАР ПРЕД ПИК TV: Шмекерите Петков и Василев отдавна са скъсали с реалността (ВИДЕО) Криминалният психолог Росен Йорданов с ЕКСКЛУЗИВЕН КОМЕНТАР ПРЕД ПИК TV: Шмекерите Петков и Василев отдавна са скъсали с реалността (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК