ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В последно време всеки от нас забелязва нарастващата популярност на сайтовете за ревюта и отзиви.
Хората често прибягват до тях, тъй като искат да се уверят, че това, което купуват те, е точно това, от което имат нужда. Но това отваря и една ниша, която е за фалшиви потребителски отзиви.
Вие обаче лесно можете да разберете кои са сайтовете, с които можете да бъдете спокойни, че написаното е истина.
Първата стъпка е да откриете сайт, който има добра репутация.
Ако например планирате следващата ви покупка да е нов телефон или защо не софтуерна програма, вие ще търсите точно това, което ще ви свърши работа. Ако се насочите обаче към ревюта на продуктите, ще откриете стотици, а понякога дори и хиляди такива.
Независимо в този случай дали става въпрос за преглед на ревю, търсейки онлайн казино бонус без депозит, или пък даден вид хардуер, софтуер или като цяло нещо с техническа насоченост, то лесно ще успеете да забележите фалшивите отзиви. Специалистите обаче използват и много добри техники за да замаскират фалшивите ревюта и да ви подтикнат към действие.
Не се насочвайте веднага към всеки уебсайт, само защото търсачката ви го е показала, насочете се към сайт на производител, или пък доверен източник на ревюта.
Има множество сайтове за продуктови ревюта, които са изградили своята репутация с годините.
TechRadar, The Verge и CNET са само част от тези, които могат спокойно да бъдат категоризирани като "достоверен източник". Приемете ги като един вид професионален консултант, който иска да ви помогне про-боно.
Проверете актуалността на информацията
Лесно можете да откриете кога е последната промяна в съдържанието. Най-често тя се посочва или под заглавието, или в долната част на самата статия.
Ако забележите, че това ревю например е на няколко години, или пък самият сайт не изглежда така, сякаш се актуализира често, може да допуснете, че измамници са го направили само за да привлекат потребители и да ги подтикнат към покупка на нещо, което не отговаря на описанието.
Вероятно е да изпаднете и в хипотеза, че сайта е актуален, но пък отзива му не е. Когато става въпрос за информативно съдържание, особено в бързо развиваща се индустрия като технологичния сектор, вие със сигурност трябва да се уверите, че четете възможно най-актуалното съдържание.
Оценете безпристрастността на отзивите
Някои компании използват техника за създаване на отделни уебсайтове, с които да "оценяват" продукта си. Често ще ги познаете по изключително положителните отзиви, перфектната граматика и безупречно създадената репутация, но те често са доста подвеждащи.
С просто око се вижда, че всички хвалят продукта, както и че стила на писане е доста сходен.
Когато даден уебсайт се опитва да ви спечели с подвеждаща информация, той няма да показва лоши отзиви - всичко е прекрасно. Най-често използваните фрази, които ще видите в такъв сайт, са: Невероятен продукт, Очарован/а съм, Най-добрата покупка и др.

