ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Смартфоните вече отдавна не са новост и потребителите започнаха да имат повече очаквания и изисквания от производителите на мобилни устройства. Те искат нещо ново и вълнуващо и не изпитват никакви ограничения в желанията си.
Едно от нещата, които вече е време да се променят е начинът, по който отключваме джаджите си. Отключването насмартфона ни с почукване с пръст по дисплея е остаряла и отегчителна технология.
Затова и мнозина чакат с нетърпение тя да бъде заменена с нещо по-забавно. За щастие, няколко комапнии вече предлагат свои иновативни начини за отключване на телефоните. Ако темата ви е интересна и искате да разберете какво ще ни донесе бъдещето, вижте тези 4 начина, по които телефоните ще разпознават собственика си или кликнете тук, за да видите списък с телефоните, които се отключват с пръстов отпечатък.
Qualcomm Sense ID е технология за свръхзвуково сканиране на пръстови отпечатъци. Главното предимство на тази технология е, че не изисква пряк контакт с пръста на потребителя, тъй като ползва звукови вълни. Това означава, че ултразвуковият сензор може да бъде дори под предния капак на устройството или под самия дисплей.
От Qualcomm обещават, че Sense ID ще дебютира в следващото поколение Android смартфони които ще бъдат оборудвани с Snapdragon 810 процесора. Първите модели се очакват още през тази година.
Ако не сте впечатлени от технологиите за пръстови отпечатъци, то тогава може би ще бъдете въодушевени от технологиите за сканиране на ириса. Fujitsu са разработили допълнителен модул с ирисов скенер, който може да се постави към стандартен смартфон. Ирисовият скенер прави отключването на телефон по-лесно, отколкото потребителят да ползва ръката си. Той разпознава структурата, която е уникална за ириса на всеки човек и работи дори ако потребителят носи очила или контактни лещи.
Eyeprint ID технологията позволява да отключите телефона си само със сканиране на окото. Тази биометрична опция е създадена благодарение на сътрудничеството на EyeVerify и китайската компания ZTE. Двете компании се надяват скоро да разширят функционалността на Eyeprint ID, така че тя да работи и с приложения. Eyeprint ID е в състояние да разпознае уникална комбинация от вени в човешкото око, за да е сигурна, че само правилният човек има достъп до устройството.
Hoyos Labs е една наистина интригуваща компания, която предлага мобилното приложение 1U. Софтуерът си служи с камерата на смартфона, за да идентифицира собственика с ирисово и лицево разпознаване. Приложението не може да бъде излъгано със снимка на собственика на устройството, защото функционира само с истински лица и очи.
Източник: digital.bg