ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Вече видяхме iPhone SE, който е отново с 4-инчов екран и с дизайн като този на iPhone 5S. Това определено не показва най-доброто, на което са способни от компанията, така че е нормално да се запитаме дали производителите на смартфони вече не са достигнали до границата, в която не могат да ни предложат иновациите, които очакваме?
Днес когато светът на смартфоните е много повече, отколкото iPhone на Apple предлагат, е нормално да се запитаме дали смартфоните не достигнаха до пределната точка на развитие, пише дигитал.бг.
Въпреки че през последните години станахме свидетели на иновации при процесори и видяхме малки промени в софтуера и услугите, които са свързани със съответната платформа, подобни неща едва ли ще задържат дълго вниманието на потребителите.
Светът на технологиите се движи към интернет на нещата – технологията, която ще позволи на много различни видове джаджи (от хладилници до автомобили и всичко между тях) да се свързват с мрежата. Може ли тогава смартфонът да продължи да се развива и през следващите години с оглед на интернет на нещата?
Според добре осведомени източници, представители от индустрията за разработване и производство на смартфони са изказали мнение, че това ще се случи, но може би с по-бавни темпове в сравнение с тези, които сме свикнали да виждаме.
Това означава, че броят на иновативните постижения ще намалява, а много компании ще влагат средства в развитието на нови мобилни продукти като смартчасовници, интелигентни бижута, или смарт очила, които ще бъдат постоянно свързани към интернет.
И така, ето какво предстои в света на смартфоните.
Това което може да очакваме са по-големи екрани, защото потребителите гледат все по-често видео на смартфона си. За много потребители, 5 - или 5,5-инчов дисплей ще е твърде малък, затова индустрията вече работи по разработването на гъвкави дисплеи, които ще могат да се разгъват до около 14-инчов екран, когато е необходимо и да работят при всякакви условия на осветеност.
А според някои специалисти, когато тази технология бъде усъвършенствана, може да очакваме и идването на края на таблетите, тъй като е много вероятно смартфоните да заместят онова, което таблетите предлагат днес.
Разбира се, може да сме сигурни, че цифровите асистенти като Google Now, Apple Siri и Microsoft Cortana ще стават все по-добри и ще са в състояние да четат текстове и имейли, да отговарят на въпроси, и така нататък. Така че, въпреки че гласово активираната технология е все още в много начален стадий, тази технологията ще напредва с по-бързи темпове и също ще повлияе на атрактивността на смартфоните.