ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Късно в неделя в Свищов с връчване на наградите и впечатляващ концерт на победителите и гостуващи изпълнители приключи дванадесетият конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Звездици за Лора”.
Тази година в първото българско читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови 1856” дойдоха рекорден брой участници – 127, които се състезаваха в четирите възрастови групи с изпълнение на българска песен в първия ден и песен по избор във втория.
Голямата победителка тази година е 17-годишната Камелия Николова от Разград, която с прекрасното си изпълнение на една от най-любимите на младите певици песни на Лара Фабиан Je suis malade взриви емоциите на публиката и получи статуетката „Звездици за Лора”.
Както винаги на този конкурс, журито с председател Маргарита Хранова определя впечатляващ брой награди и както всяка година, беше затруднено да отсъди при толкова много достойни изпълнители не кого да награди, а как да не ощети в оценките си никого от участниците.


