ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Селекционерът на волейболния ни национален отбор Камило Плачи ще пропусне първата седмица от подготовката на "трикольорите" за европейското първенство. Причината е, че италианският специалист е приет в болница в родината си заради усложнения, свързани с вируса, който пипна в Аржентина.
Още при прибирането на тима от финалите в Мар дел Плата той се оплака от общо неразположение. След това Плачи се прибра в родината си, където е вдигнал висока температура.
"Съжалявам, че няма да успея да се включа от самото начало. Щом се стабилизирам, ще хвана първия полет за София, където ме чака много работа. Уверен съм, че колегите ми от щаба ще направят всичко възможно отборът да се готви добри", коментира Плачи.
Групата от 16 волейболисти се събира на 8 август в София, а тренировките ще се провеждат в зала "Христо Ботев".


