BG EN

Канада и САЩ ще проведат среща на върха относно севернокорейската криза през януари

Америка

Канада и САЩ ще проведат среща на върха относно севернокорейската криза през януари

3474
на 20.12.2017
Канада и САЩ ще проведат среща на върха относно севернокорейската криза през януари
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Канада и САЩ ще организират среща, на която трябва да се обсъди севернокорейската криза, предава AFP, като се позовава на информация, съобщена от външните министри на двете държави. 

препоръчано

Във вторник американският държавен секретар Рекс Тилърсън бе на посещение в Канада, където се срещна с външния министър на страната Кристия Фрийланд. Двамата разкриха, че смятат да организират среща на 16 януари, на която да бъдат поканени и външните министри на Южна Корея и Япония. По време на преговорите ще се търси начин за напредък в севернокорейската криза, предизвикана от ракетната и ядрена програма на Пхенян. 

„Вярваме, че дипломатическото решене на кризата е важно и възможно“, отбеляза Фрийланд по време на обща пресконференция.

 

 

 

Фокус

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО) Петър Кичашки с ТОП АНАЛИЗ пред ПИК TV: Консултациите показаха нови зависимости: Радев толерира радикализацията в политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК