BG EN

Карлес Пучдемон бе освободен от съда в Брюксел, предстои повторно разглеждане на свързаното с него дело

ЕС

Карлес Пучдемон бе освободен от съда в Брюксел, предстои повторно разглеждане на свързаното с него дело

11655
на 06.11.2017
Карлес Пучдемон бе освободен от съда в Брюксел, предстои повторно разглеждане на свързаното с него дело
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият лидер на Каталуния Карлес Пучдемон бе освободен от съда в Брюксел в неделя, предава AFР. Доскорошният председател на Женералитета и другите четирима министри от разпуснатото правителство нямат право да напускат Белгия и трябва да дадат адреса в който са отседнали до повторното разглеждане на делото им след 15 дни. 

препоръчано

Пучдемон и другите четирима бивши министри бяха освободени в неделя, 15 часа след като се предадоха доброволно на белгийските власти, във връзка с издадена от Мадрид европейска заповед за тяхното задържане. Испанското правителство повдигна срещу тях обвинения в опит за бунт и организиране на размирици, заради декларацията за независимост на Каталуния, което правителството на Пучдемон прочете. Впоследствие това доведе до налагане на пряко управление над автономната област, разпускане на правителството и организиране на нови избори, насрочени за 21 декември. 

 

 

Фокус

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК