Катастрофа с жертви между кола и камион затвори пътя Велико Търново-Гурково
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Тежка катастрофа между лек автомобил и камион затвори за движение пътя Велико Търново – Гурково. Инцидентът е станал около 19:30 часа в района на Присовските завои, съобщават от полицията.
По първоначална информация на място са загинали водачът на лекия автомобил и един от пътуващите с него. Ударът е бил изключително силен, като към момента не се съобщава за оцелели в автомобила.
Причините за тежкия пътен инцидент все още се изясняват. Районът е отцепен, а движението по отсечката е напълно преустановено. Леките автомобили се пренасочват по обходен маршрут през Дебелец, докато екипи на полицията и спешните служби работят на място.
Известно е, че Присовските завои са сред най-рисковите пътни участъци в страната и официално фигурират в списъка на Агенция "Пътна инфраструктура" като една от най-опасните зони за движение в България. През годините там са ставали множество тежки катастрофи с жертви.
От органите на реда призовават шофьорите да се движат с повишено внимание и да спазват указанията на пътната полиция, докато участъкът бъде отворен отново за движение.


