Катя Сунгарска призова: Не подвеждайте Спешна помощ с преекспонирани оплаквания
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Когато става въпрос за ковид, екипът се връща в централата, обличат се специални защитни облекла, след това се отива на адрес. След това пациентът се кара в болницата и следва отново обеззаразяване и дезинфекция на линейката. Това отнема около час. Има хора обаче, които си позволяват да не ни дават точна информация. Казват, че имат проблеми с кръвното, болки в гърдите. И отивайки на място, необезопасен, екипът открива, че има симптоматика на ковид. Това заяви пред БНТ говорителят на ЦСМП Катя Сунгарска.
Въпреки това тя подчерта, че всеки спешен екип е готов да поеме пациент с ковид и помоли пациентите да проявяват разбиране и търпение. Тя допълни молбата си - пациентите да описват ситуацията с реална симптоматика и да прецизират оплакванията си.
Сунгарска не скри, че има хора, в повечето случаи здравно неосигурени, които преекспонират състоянието си. "Има много случаи, при които наши екипи отиват директно до вратата и вместо да намерят пациент, който "умира", да видят здрав човек, който им иска лекарство или просто да му измерят кръвното", заяви Катя Сунгарска.