ГОРЕЩО
Колтуклиева: Не се радвайте на арогантността и агресията на Ивайло Мирчев. Не съучаствайте в раждането на политическо чудовище
ГОРЕЩО В ПИК: Борисов спаси кожата на бабаита Мирчев
ПАРИТЕ НА ДЪРЖАВАТА! Николай Василев за гешефтите на Кокорчо: Бюджетите за последните 4 години бяха разхитителни
Харалан Александров с УБИЙСТВЕНА ДИАГНОЗА за Радев: Държи като лидер на опозиционна партия
Отговорността за сигурността на Украйна като на маса за пинг-понг
Животът днес
Километрични колони на пътя София - Варна заради безводието в Омуртаг
8814
на 12.08.2023
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Близо два часа пътят София - Варна беше блокиран от протестиращи. Образуваха се километрични колони и в двете посоки, предаде "Фокус".
препоръчано
Причината - жителите на Омуртаг са на воден режим и в бедствено положение, защото довеждащият водопровод от яз. "Ястребино" е проблемен от години. Трябва и ремонт на помпените станции в Омуртаг, за какъвто кметът е обещал пред регионалния министър.
Крайният срок, който беше обещан за нормализиране на ситуацията беше 10 август.
Затова жители на Омуртаг и Гражданско обединение "Вода за Омуртаг" излязоха в събота на ефективен протест и затвориха главния път.
Хората искат вода.
Омуртаг обяви частично бедствено положение заради безводието
8427
на 04.08.2023


