BG EN

Ким Чен-ун предупреди - имало заплаха от масов глад в Северна Корея

Азия

Ким Чен-ун предупреди - имало заплаха от масов глад в Северна Корея

12599
на 16.06.2021
Ким Чен-ун предупреди - имало заплаха от масов глад в Северна Корея
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун по време на реч на пленума на Централния комитет на Корейската работническа партия обяви за възможен недостиг на храна в страната, предаде телевизия NHK.

препоръчано

"Поради щетите от миналогодишния тайфун планът за отглеждане на зърно не беше изпълнен и следователно в момента има напрегната ситуация с осигуряването на населението с храна", предупреди лидерът на Северна Корея.

Според Ким Чен-ун, цитиран от южнокорейска телевизия, удължаването на карантинните мерки, въведени в КНДР поради коронавируса, доведе до продължаване на борбата за осигуряване на населението с дрехи, храна и жилище.

Освен това Ким Чен-ун призова партията и хората от Северна Корея да бъдат готови за нов труден марш. Този термин в историята на КНДР се отнася до периода от 90-те години на миналия XX век, когато страната преживява тежка икономическа криза, утежнена от масовия глад.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от Петрохан е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Тома Николов ХВЪРЛИ БОМБАТА: Ивей от "Петрохан" е бил криптоброкер на Васил Терзиев. Сектата е транзитирала ВИП бегълци (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК