Кирил Добрев срази Нинова за скандала с Радев: БСП не може да е заложник на напрегнати лични отношения, та било то и с президента
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кирил Добрев коментира отношенията между Корнелия Нинова и Румен Радев, като вдигна завесата, че между двамата има напрежение. В свой пост във фейсбук социалистът подчертава, че БСП не трябва да е заложник на видимо напрегнати лични отношения. Добрев припомня, че четири години партията е подкрепяла Радев, но за съжаление все още е в сила разбирането, че победата за БСП минава през конфронтация с всички, на всяка цена, та било то и с президента.
Повод за думите на Кирил Добрев е изявлението на соцлидерката, че в БСП още не са решили дали ще подкрепят Радев за втори мандат, ако той реши да се кандитатира. Припомняме, че обгнатите отношения между президента и Нинова лъснаха, когато Радев поиска сметка на шефа на кабинета си Калоян Методиев, който беше на купона на Нинова в Боровец. След разкритието на ПИК за отбрания кръг от гости, сред които беше и Методиев, Радев не останал много доволен. По думите на Методиев той сам е подал оставката си, но обитателят на "Дондуков" 2 и до днес твърди, че той е поискал шефът на кабинета му да напусне поста.


