ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Будните фоторепортери на ПИК ми съобщиха, че Кирил Петков е влязъл в Гранд-хотел “София”, в центъра на столицата. Бързо се затичах натам - ура, без да се пребия в поледицата пред Народния театър, но си заслужаваше.
Заварих в лоби бара, място за бързи срещи, Кирил Петков и Спас Русев.
През 2000 година го наричахме Царския Спас, той доведе от Лондон най-видните активисти на City club, учреден от Кирил Сакскобургготски, знам от Милен Велчев и Николай Василев, че го признаваха за свой ментор.
След фалита на КТБ и принудителното изгнание на Цветан Василев прескачащият от британската столица бизнесмен започна да командва Виваком, имаше участие и във ФК “Левски”. По онова време - третия мандат на Бойко Борисов, ми казваха, че Спас Русев дава мило и драго да се добере до премиера, но той непрестанно му отказва срещи. Затова пък лондонският паркетен лъв се ползваше с благоволението на Делян Пеевски.
Последната му известна голяма сделка беше покупката на Булсатком.
Човек на царския Спас е и царският Любо Минчев. Той най-ненадейно влезе в листата на ГЕРБ за общински съветници, но неотдавна напусна. В единственото си медийно изявление - пред мен за ПИК - обясни, че няма какво да прави в Общинския съвет, понеже той не работи.
Според журналисти от БТВ и Нова телевизия Спас Русев определя редакционната им политика.
Та в моята кратка видео схватка с двамата необичайни събеседници, избягали веднага щом започнах да ги снимам и да задавам въпроси, разбрах само, че Кирил Петков смята сделката за “Чаталджа” чиста (запомнете това!) и ще подкрепи Асен Василев да остане министър на финансите в кабинета “Габриел”, а Спас Русев отсече, че няма бизнес в България и отиде да плати сметката.
Той май винаги е от тази страна: да плаща сметката.
Соня Колтуклиева