BG EN

Кирил Цочев от АБВ пред ПИК: Парламентът трябва да работи, депутатите получават заплати

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Кирил Цочев от АБВ пред ПИК: Парламентът трябва да работи, депутатите получават заплати

15181
на 18.10.2016
Кирил Цочев от АБВ пред ПИК: Парламентът трябва да работи, депутатите получават заплати

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Относно гласуването днес и миналата седмица ние сме последователни в цялотто си отношение за така наречената ваканция. Когато се гласува ние бяхме против, след това 10 "за" и днес също сме последователни, парламента трябва да работи, защото депутатите получават своите заплати", това заяви ексклузивно пред ПИК зам.-председателят на Народното събрание и депутат от АБВ Кирил Цочев. 

препоръчано

Цочев уточни, че дори и между дадите които бяха гласувани 2-ри и 4-ти ноември комисиите ще работят и работата няма бъде спирана. "Това е, за да се премахне това политическо говорене от трибуна за президентската кампания, което е хубаво през последната седмица депутатите да ходят по срещи с избиратели, без обаче да ползват служебните коли", допълни Цочев. 

Заместник-председателят на Народното събрание направи и едно много важно уточнение, относно обвинението на БСП, че гласувоното предложение от страна на Цветан Цветанов за почивката, не е съвсем нелигитимно. 

"Има прецеденти на тази база и именно това обясни и г-н Главчев. На 8-ми май 2014 година по същата схема е направено това прекъсване на парламента във връзка с изборите. Принципно трябва да има вкарване в деловодството, в три дневен срок разпределение и внасяне в зала за гласуване. Но има прецедент, но съгласно правилниа трябва да мине през деловодството. Г-н Главчев имаше в предвид точно този прецедент, който тогава направи и тогавашния председател на Народното събрание Михаил Миков и на тази база го допусна за гласуване",допълни Цочев. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Петър Кичашки с анализ на жълтия протест: Живеем в тъп виц. Не ви ли е срам да излизате в защита на педофили и секти...ППДБ набута по високите етажи хора, които и с вестникарска будка не биха се оправили (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Петър Кичашки с анализ на "жълтия" протест: Живеем в тъп виц. Не ви ли е срам да излизате в защита на педофили и секти...ППДБ набута по високите етажи хора, които и с вестникарска будка не биха се оправили (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК