ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кметът на Смядово Иванка Петрова, която днес има личен празник, помоли желаещите да помогнат със средства за болно дете, вместо да й купуват цветя.
Тя се обърна към всички чрез личния си профил във Фейсбук:
"Благодаря Ви за среднощните поздравления,но нека днес заедно сторим още едно добро дело. Ще ми купите много цветя,които след два три дни ще изхвърля.Нека сумата с която ще купим цветята я дарим на 3 годишния Коко от Шумен.
Той се бори с жестока болест,а в момента са му необходими средства за долечение. Така ще направите празника ми по щастлив и смислен.Благодаря Ви!", написа кметът.
Малкият Калоян от Шумен е с диагноза разстройство на експресивната реч. Той е преминал през три курса на вливания на стволови клетки в Украйна, които му повлияли много добре.
Всеки месец терапиите на Коко струват около 3000 лева на семейството. Както при цялото му лечение, голяма част от средствата се събират чрез дарения.


