BG EN

Кмет обяви война на покемоните - няма да ги пуска в града си, изтребва ги до крак

ШАРЕН СВЯТ

Кмет обяви война на покемоните - няма да ги пуска в града си, изтребва ги до крак

6499
на 17.08.2016
Кмет обяви война на покемоните - няма да ги пуска в града си, изтребва ги до крак
Автор:   ПИК

Той определя виртуалните герои като "анархисти"

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Френски кмет нареди на създателите на PokemonGo да унищожат покемоните от неговото населено място, предаде Асошиейтед прес,

препоръчано

Разпоредбата си Фабрис Бовоа, градоначалник на Бресол, изпратил до базираната в Калифорния компания, създала играта. Според кмета покемоните са „анархисти” и той не желае те да „присъстват” в Бресол.

Според него е трябвало създателите на играта да му поискат разрешение за разполагането на покемони в неговото населено място.

Когато някой иска да отвори кафене или ресторант, той иска предварително разрешение за това от кмета. Същото е в сила и за хората, които искат да извършват някаква дейност на обществено пространство или да заемат част от публичното пространство. Затова Бовоа твърди, че компанията е трябвало също да кандидатства за разрешително, въпреки че заселничеството на покемоните в Бресол е виртуално.

Бове отбеляза, че покемони има дори на местния мемориал за жертвите на войните. Според кмета играта води до опасно увлечение.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК