BG EN

"Комерсант": Страните в сирийския конфликт окончателно заложиха на силовия сценарий

Близък изток

"Комерсант": Страните в сирийския конфликт окончателно заложиха на силовия сценарий

7905
на 29.09.2016
Комерсант: Страните в сирийския конфликт окончателно заложиха на силовия сценарий
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Страните в сирийския конфликт окончателно заложиха на силовия сценарий, съобщава вестник “Коммерсант“, цитиран от "Фокус". Правителствените войски, с подкрепата на руските ВКС, провеждат решаващ щурм на източните части на Алепо. Ако сирийската армия успее изцяло да овладее втория по значение град в страната, това ще бъде прелом в над петгодишната война и реализиране на плана на Дамаск за възстановяване на контрола му над главните стратегически центрове. Битката за Алепо е съпроводено с рязко влошаване на хуманитарната ситуация, жертви сред мирното население и обвинения към Москва за нарушаване на международното право и военни престъпления. Цената за главното сражение в сирийската война, изходът от което остава неясен, може да стане налагането на нови санкции на Русия, за вероятността за което вече заявиха САЩ и Великобритания. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Бившият социален министър Христина Христова: Богатите от протеста лишиха бедните от крайно необходимите им плащания (ВИДЕО)
ново
Днес: 95
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК