BG EN

Контрабандно гръцко вино за Русия задържаха на ГКПП Капитан Петко войвода

Животът днес

Контрабандно гръцко вино за Русия задържаха на ГКПП Капитан Петко войвода

4441
на 01.07.2015
Контрабандно гръцко вино за Русия задържаха на ГКПП Капитан Петко войвода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

2180 бутилки контрабандно вино задържаха митническите служители от мобилни митнически групи към ЦМУ на българо-гръцкия ГКПП Капитан Петко войвода, съобщиха от Агенция "Митници". В полунощ на пункта пристига камион с гръцка регистрация, пътуващ от Гърция през България за Русия.

препоръчано

По документи камионът превозва козметични продукти, а шофьорът заявява, че няма нищо за деклариране. Въпреки това камионът е селектиран за щателна проверка, при която в сандъци за инструменти под товарното помещение на камиона, митническите служители откриват стотици кашони с вино, скрити под брезентови покривала. Открити са 250 кашона с общо 2180 бутилки гръцко бяло и червено вино без документи. Виното е иззето.

свързани новини

На шофьорът ще бъда съставен акт по ЗАДС и ще му бъде наложена глоба от 2000 лв. Разкритието идва само дни след като Кримската Служба по лозата и виното отправи официално искане към руското правителство да разшири съществуващото ембарго с налагането на забрана за внос на вина от Европейския съюз. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК