BG EN

Корнелия Нинова яхна срещата между ГЕРБ и ПП за личен и червен пиар

Час Пик ГЛАВНА

Корнелия Нинова яхна срещата между ГЕРБ и ПП за личен и червен пиар

69514
на 07.11.2022
Корнелия Нинова яхна срещата между ГЕРБ и ПП за личен и червен пиар
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„Срещата изглежда странна, предвид това колко остри бяха отношенията и са между ГЕРБ и “Продължаваме промяната“."

препоръчано

Така лидерът на БСП Корнелия Нинова коментира от Русе предстоящите разговори между двете партии. „Да видим какво ще излезе от нея. Дали това е първа крачка за правителство, дали е просто ПР, за да може, ако не се стигне до правителство, да се търси вина в някой друг“, каза още тя.

По думите ѝ от левицата в този момент прилагат по-различен подход.

„Обикновено сте чували почти всички депутати да казват “Да чуем хората, говорим от името на хората“ - ние тръгнахме на обиколки из страната. Русе ни е третата област, бяхме в Смолян и Сливен, именно затова - да усетим и да видим хората какво казват“, обясни тя. По думите на Нинова хората почти навсякъде призовават за едно и също. "Овладейте цените и ни увеличете доходите. И ето това ще бъде нашето поведение в парламента. Ние вече започнахме разговорите с другите партии за бюджета“, посочи лидерът на БСП.

Нинова припомни част от исканията на левицата - таван на цените, две тарифи за плащане на електроенергията, минимална работна заплата - 850 лв., майчинството да следва минималната заплата. За децата за има безплатни лекарства и учебници и младите до 26 г. да бъдат освободени от плащане на данък върху доходите. „Тоест съсредоточаваме се върху децата, младите и работещите, особено работещите-бедни - 500 000 души работят на минимална работна заплата. За пенсионерите също - преизчисляване на пенсиите“, обобщи тя.

Корнелия Нинова потвърди позицията на БСП, че няма да подкрепят мандат на ГЕРБ, ДПС и “Възраждане“. „Когато отиде при втория - “Продължаваме промяната“, и ако ни поканят, ще се отзовем на разговори. За третия мандат ще разсъждаваме, когато бъде връчен“, обясни лидерът на левицата.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 13
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК