ГОРЕЩО
Ало, Терзиев, не ме качвай на тротинетката, докато автобусите на София са душегубки. Излез от телевизора
МРЕЖАТА ГРЪМНА: Това е един от най-големите мошеници в съвременната ни история
Дългогодишна хакерска атака срещу административни мрежи у нас разкри правителството
Съсипаха ПП и ДБ след изцепката на Козилата Ерато за Гюров: Мирише на случая с Лозан Панов от 2021 година
Англия и целият свят отново са готови за футболна лудост – Висшата лига се завръща
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Днес Юпитер, който се намира в опозиция на Слънцето, ще се намира на най-близкото разстояние от Земята за последните 59 години, съобщиха от пресслужбата на Московския планетариум за ТАСС.
препоръчано
Юпитер, Земята и Слънцето ще се подредят в една линия на 26 септември. Юпитер няма да е далеч от най-близката точка на своята орбита (перихелий) до Слънцето, на разстояние 4,96 астрономически единици от небесното светило.
Съвпадението на тези две събития се нарича голямото противопоставяне на Юпитер. Това се случва веднъж на 12 години и е забележително, защото разстоянието между Земята и Юпитер също намалява до своя минимум (3,95 астрономически единици).
свързани новини
НЕБЕСНО ЗРЕЛИЩЕ: Марс и Юпитер се сближават в нощното небе
10853
на 28.05.2022
Епидемията от ебола в ДР Конго е по-критична от всякога
2883
преди 40 минути
ВЕНДЕТА! Застреляха в ефир мексикански инфлуенсър
9528
преди 2 часа


