BG EN

Коща говори от България за мащабното спиране на тока в Португалия и Испания

Европа

Коща говори от България за мащабното спиране на тока в Португалия и Испания

27108
на 28.04.2025
Коща говори от България за мащабното спиране на тока в Португалия и Испания
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председателят на Европейския съвет Антонио Коста говори на пресконференцията от България днес за мащабното спиране на електричеството в 3 европейски държави-Португалия, Испания и Франция, която е по-леко засегната, съобщава The Guardian.

препоръчано

Коща, който ръководеше португалското правителство между 2015 и 2024 г., потвърди, че е разговарял с испанския и португалския премиер и с мениджърите на мрежите в двете страни.

"Засега не са установили причината за това прекъсване, но работят по доставката на енергия“, заяви той, добавяйки, че в някои региони доставките вече са възобновени.

Той успокои, че вероятността за кибер атака е вече е отхвърлена като причина.

"Те не са... установили причината, но няма доказателства, че е било кибератака“, подчерта той, като добави: "Засега трябва да изчакаме.“

Председателят на Европейския съвет в момента е на тридневно посещение в България, където днес се срещна с  българския премиер Росен Желязков, с който обсъдиха ключови приоритети на ЕС.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бащата на Сияна: Потресен съм, че съдът пусна срещу 5000 лв. убиеца на полицая Георги. Когато караш с 60 км над ограничението, това си е живо убийство (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК