BG EN

Кралицата на Йордания призова за легален бежански маршрут към Европа

Азия

Кралицата на Йордания призова за легален бежански маршрут към Европа

4420
на 27.04.2016
Кралицата на Йордания призова за легален бежански маршрут към Европа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Кралицата на Йордания Рания призова към „легални“ пътища за бежанците към Европа. Тя разкритикува спорното споразумение между ЕС и Турция, което според нея застрашава човешкия живот, предаде Asharq Al-Awsat, цитиран от "Фокус".„Притеснявам се, че мнозина от бежанците ще започнат да търсят нови и по-опасни пътища. За нас е важно да се потърсят легални алтернативи за по-безопасни и сигурни пътища към Европа и другите места на безопасност“, заяви тя по време на вчерашното си посещение на гръцкия остров Лесбос – отправна точка на бежанците към ЕС. 
В момента пристигналите в Йордания сирийски бежанци съставят 10% от населението на страната. В момента най-големия бежански лагер в страната е четвъртото по размер населено място в държавата. „Това е извънредна криза и изисква извънреден отговор“, заяви по въпроса кралица Рания. Тя призова международните хуманитарни организации към повече помощ за бежанските лагери – както за тези в Гърция, така и за тези в Йордания. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК