BG EN

Кралство Мароко покани Поли Паскова да пее на Световната купа по футбол през 2026 (ВИДЕО)

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Кралство Мароко покани Поли Паскова да пее на Световната купа по футбол през 2026 (ВИДЕО)

42601
на 22.03.2018
Кралство Мароко покани Поли Паскова да пее на Световната купа по футбол през 2026 (ВИДЕО)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кралство Мароко отправи вълнуваща покана към народната певица Поли Паскова"> да пее по време на Световната купа по футбол 2026 в Мароко. Нейно превъзходителство г-жа Закия Ел Мидауи – посланик на Кралство Мароко в България, бе специален гост на 3-часовия концерт-спектакъл на фолклорната звезда – „Аз съм, Българийо, твоя дъщеря“, в препълнената зала 1 на НДК, съобщава VIP Communication PR.

препоръчано

„Посолството на Кралство Мароко в република България има честта да участва в този концерт на певицата Поли Паскова, която изпълнява народни и автентични български песни, с топъл глас, особен стил и присъствие на сцената, които правят от нея оригинален и привлекателен артист. Моята страна – Кралство Мароко, която неотдавна подаде кандидатурата си за домакин на световната купа по футбол през 2026 г., би искала да види изпълненията на Поли Паскова на своя земя, като част от добрите отношения между нашите две приятелски страни. Скъпа Поли, благодаря още веднъж за поканата! Да живее България, да живее Мароко!“, каза от сцената в зала 1 НП г-жа Закия Ел Мидауи, която бе посрещната с бурни аплодисменти от публиката в НДК.

Певицата получи кошници с цветя и поздравителни адреси както от посолството на Мароко, така и от посолството на Венецуела. Спектакълът премина със засилени мерки за сигурност заради Европредседателството. Той започна с духовно послание, оставено от предците ни и преведено от интердисциплинарния Екип 2 „Руните говорят“, на който Поли Паскова е активен член.

В първата част на концерта Поли представи песни от всички области на България с танците на ансамбъл Чинари. Втората баст бе кафанска  – с музикантите от оркестър Уникат и гостуващи инструменталисти от Македония. На сцената се качи и сръбската легенда Аце Илич, звезда на Гранд Продъкшън, който разцелува българската певица и призна, че я обича под аплодисментите на публиката.

Наред с голямото събитие, Поли вече е готова и с 16-ия си самостоятелен албум „Изпращам ти ангели“, по едноимената песен, която е подарък от авторката Росица Узунова.

Певицата е бивша национална състезателка по баскетбол – 4-то място в Европа с женския ни национален отбор и една от реализаторките на България, многократен шампион и вицешампион на страната ни. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в Продължаваме промяната. Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Бившият зам.-кмет на София Иван Василев: Има доста проблеми в "Продължаваме промяната". Лена не ми е давала нареждания, защото... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК