BG EN

Кремъл защити Хелоуин

ШАРЕН СВЯТ

Кремъл защити Хелоуин

8907
на 28.10.2016
Кремъл защити Хелоуин
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В отговор на призивите да се забрани в Русия празника Хелоуин президентският говорител Дмитри Песков напомни, че Нова година също не е руски празник. „Кремъл няма нищо общо с такива обръщения“, посочи той пред журналисти в отговор на въпроса за отношението на президентската институция към предложението да се забрани честването на Хелоуин.

препоръчано

Тук може да се направи малка исторически реминисценция: Нова година никога не е бил традиционно руски празник, той също е дошъл от чужбина“, отбеляза Песков. Руски медии писаха, че противниците на Хелоуин се обърнаха към Генералната прокуратурата с искането да се провери законността на честването му в Русия, защото според тях този празник противоречи на руското законодателство и пропагандира чужд на страната култ. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК