BG EN

КРИБ на Огнян Донев се срещна с Бойко и поиска бързо ново правителство

КРИБ на Огнян Донев се срещна с Бойко и поиска бързо ново правителство

12221
на 07.10.2014
КРИБ на Огнян Донев се срещна с Бойко и поиска бързо ново правителство

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трябва да търсим общи правилни решения за държавата, за да успеем да я стабилизираме. Това заяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов на среща между ръководствата на партията и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ), съобщи пресцентърът на партията.

препоръчано

Двете страни обсъдиха политическата обстановка в страната след проведените предсрочни парламентарни избори. От КРИБ настояха да се състави правителство възможно най-бързо, което да успокои бизнеса и да стабилизира държавата.Ще проведем тур от преговори с другите парламентарно представени партии. Срещите ще се проведат в Народното събрание, за да се стенографират разговорите и всичко да бъде прозрачно“, посочи Бойко Борисов.

По думите му, разговорите ще се водят около постигане на съгласие за управленски принципи и политики. Представителите на бизнеса поставиха въпроса за първите приоритети, с които би се захванало правителство на ГЕРБ. „Първото, с което бихме се захванали, е бюджет, финанси и отблокиране на еврофондовете, за да се стабилизира държавата“, категоричен бе председателят на ГЕРБ. Ръководството на КРИБ постави проблема за необходимостта от приемане на Закон за публично-частното партньорство и изрази интерес към данъчната политика, която ГЕРБ има намерение да провежда. По време на срещата беше обсъден инвестиционният климат в страната и мерките, които трябва да бъдат предприети за постигане на растеж и заетост.

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО/НА ЖИВО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО/НА ЖИВО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК