Кризата в Македония се задълбочава! Експерт обвини Груевски за метежите в парламента! Ето къде е разковничето
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Това, което видяхме в парламента в Македония, беше очаквано. Държавата се намира в криза от много време, но сега тя се задълбочи, когато президентът Георге Иванов не даде мандат на новосформираното мнозинство в парламента. Това заяви пред Би Ти Ви Мирослав Ризински, политически анализатор и експерт по Македония.
"Патриотичните формирования много добре знаят факта, че не може да се сформира ново правителство без участието на някоя от албанските партии. Но патриотичните партии знаят добре, че ако новото мнозинство направи кабинет, те ще бъдат разследвани за всички измами през предишните управления", увери той.
"Партията на Груевски прави тези метежи в Македония, за да не може специализираната прокуратура да го разследва за това, което е правил. Това е мнението на много световни експерти", добави Мирослав Ризински.
По думите му в бъдеще Груевски има само два варианта - или остава във властта, или отива в затвора.


