BG EN

Криза! СУ с 60 млн. лв. по-малък бюджет

Образование

Криза! СУ с 60 млн. лв. по-малък бюджет

4960
на 26.11.2014
Криза! СУ с 60 млн. лв. по-малък бюджет
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Софийският университет е недофинансиран с 60 млн. лв. от 2008 г. насам, когато бюджетът на Алма матер беше орязан. Това съобщи вчера ректорът на СУ проф. Иван Илчев след тържеството за патронния празник на висшето училище. Той се позова на изчисления на финансовия отдел на университета.

препоръчано

Ректорът допълни, че не очаква бюджетът на Алма матер за 2015 г. да се повиши. Той обаче изрази надежда, че ще бъде спазено обещанието, от зам. финансовия министър Кирил Ананиев СУ да получава средства за поддръжка на втората по големина национална библиотека в страната, предава "Монитор". Относно сегашния закон за научните звания проф. Илчев коментира, че журитата са в много намален състав. „Не искам нищо да казвам, но аз се натъквам на фрапантни случаи на шуробаджанащина при определянето на тези пет души. Аз лично съм връщал процедури да започнат наново заради съмнения в шуробаджанащина на журито”, коментира още проф. Илчев.

Сред официалните гости на празника беше и столичният кмет Йорданка Фандъкова. Тя одобри възможността за домашно образование в проектозакона на ГЕРБ, но обясни, че трябва да има сериозен контрол над тази форма на обучение, за да няма злоупотреби.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК