BG EN

Крокодил оцеля при голям пожар в Русия

СВЕТЪТ ДНЕС

Крокодил оцеля при голям пожар в Русия

13549
на 26.12.2016
Крокодил оцеля при голям пожар в Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Крокодилът, който живееше в зимната градина на руски кинокомплекс, оцеля, докато сградата бе обхваната от огромен пожар, предаде ТАСС. 

препоръчано

Инцидентът стана в комплекс „Октябрь” в руския град Астрахан. Той е единственото кино в Русия със зимна градина. Построен е през 1906 година и в зимната му градина растяха палми, някои от които са над 150-годишни. Имаше и други редки растения от Бразилия, Мексико, Австралия, Южна Америка. Населена бе с животни и птици. 

Пожарът, избухнал в първите часове на понеделника, обхвана първоначално около 300 кв. метра, но после се разрасна четирикратно до 1200 кв.м. Имаше опасност огънят да се прехвърли върху съседната сграда на местния парламент. Пожарът вече е потушен, не са известни причините за запалването.

В комплекса се извършваше сериозна реконструкция, която трябваше да подготви историческата сграда за честванията на 300-годишнината на Астраханска губерния. По-голяма част от животните и птиците от зимната градина са били изнесени преди началото на реконструкцията. Крокодилът е бил открит в големия аквариум от влезлите пожарникари. Той се чувствал добре. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК