BG EN

Кръвен център в Бургас не отговаря на стандартите

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Кръвен център в Бургас не отговаря на стандартите

9856
на 14.07.2014
Кръвен център в Бургас не отговаря на стандартите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Отделението по трансфузионна хематология към МБАЛ-Бургас в момента не отговаря на изискванията и стандартите за този вид дейност. Това заяви началникът на отделението д-р Тодор Бояджиев, цитиран от в. "Новинар".

препоръчано

Отделението не разполага с тоалетна, нито с чакалня, където кандидат-дарителите да попълнят задължителните анкетни карти. Хладилниците, в които се съхранява кръвта, са повече от 20-годишни.

"Има нова сграда, която бордът на директорите определи за нов кръвен център, но тя трябва да се ремонтира, а средства за това няма", коментира специалистът. Проектът за ремонт отлежава от началото на миналата година в Министерството на здравеопазването. Били са обещани 700 000 лв., за да започне ремонтът, но според специалиста и тази година няма да има осигурено финансиране.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ЦИК изнася данни за предстоящите избори: Купените 12 837 машини са от 2021 г., ремонтите им се поемат от държавата (ОБНОВЕНА) ПИК TV! ЦИК изнася данни за предстоящите избори: Купените 12 837 машини са от 2021 г., ремонтите им се поемат от държавата (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК