Времето в София 20 o C

Кубрат Пулев след като получи отново боксовия си лиценз: Искам мач за световната титла в България

на 23.07.2019
5696
1
Кубрат Пулев след като получи отново боксовия си лиценз:  Искам мач за световната титла в България
23.07.2019
1
5696

Победихме, защото това сме ние. Защото сме силни и защото със сърце и с душа правим нещата! И с много любов!  Това бяха първите думи на Кубрат Пулев пред БТВ, след като боксовият му лиценз бе върнат от спортната комисия на щата Калифорния.

Ето какво каза Кобрата пред Спортната комисия на Калифорния

Кубрат Пулев се яви на насроченото събиране на Спортната...

на 22.07.2019

В Сан Диего вчера заседателите взеха единодушно решение - 6:0 гласа, а щабът на Кобрата определи успеха като "победа с технически нокаут за по-малко от 20 минути". 20 минути, тъй като почти толкова продължи заседанието на комисията.

"Похвалиха ме и за добър английски, което не ме възгордява, защото не смятам, че ми е чак толкова добър. Въпреки всичко - за хейтърите в България, щом в Kалифорния ми одобряват английския, смятам, че всичко е супер - каза Кубрат. - Колкото повече започва да се дъвче подобно нещо и те се опитват да направят, защото атакуваха и Боб Аръм, който няма толкова голямо отношение със случая, вече става смешно. Човек трябва да загуби с достойнство.

Очакваме IBF да се активизират и да направим мач за световната титла, защото аз съм официален претендент вече една година. Има си правила, които трябва да осъществим по техен начин. Когато се подготвя стабилно и качествено, мисля, че октомври или ноември, смятам, че можем да направим един мач. Искрено се надявам този мач да бъде в България и ще се опитам да бъде.

Това ще е нещо, което българите заслужават. Нещо, което не е правено до момента и ще ме изпълни с гордост".