Трябват ни сериозни мерки, поясни вицепремиерът
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ще предложа компромисни варианти на антикорупционния закон. Това каза в предаването "Още от деня" по БНТвицепремиерът Меглена Кунева. Тя уточни, че ще направи предложение да могат да се подават неподписани сигнали за корупция по високите етажи на властта, каквито и в момента могат да се подават в ОЛАФ.
Не може такива сигнали да могат да се подават на ниво Европейски съюз, а у нас това да не е възможно, заяви вицепремиерът. Тя увери, че доброто име на всеки един й е също толкова скъпо, колкото на депутатите. Меглена Кунева бе категорична, че е важно хората от висшите етажи на властта да бъдат подложени на публична проверка. Имаме сериозен проблем и ни трябват сериозни мерки, подчерта вицепремиерът, като заяви, че в никакъв случай с антикорупционнния закон не може да се говори за злонамерени усилия.
Кунева заяви, че позицията на България за бежанската криза е била много силно заявена от премиера Бойко Борисов на вчерашното заседание на Съвета на Европа. Вицепремиерът коментира, че в изказването на германския канцлер Ангела Меркел за възможността България да стане "гореща точка" за бежанци, което днес предизвика буря от коментари у нас, може да се търси положителен знак, тъй като такива обикновено стават страни, сключили Шенгенското споразумение.


