BG EN

Курсантка от Морско училище стана лице на Българската армия

Животът днес

Курсантка от Морско училище стана лице на Българската армия

16214
на 01.02.2023
Курсантка от Морско училище стана лице на Българската армия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Курсант главен старшина Антония Пушкарова от Висшето военноморско училище „Никола Вапцаров“ стана победител в конкурса „Лица на Българската армия“ за 2023 година, съобщиха от ВВМУ. Надпреварата се организира ежегодно от Централното военно окръжие, а победителите участват в дейности за популяризиране на военната служба, службата в доброволния резерв и обучението във висшите военни училища.

препоръчано

Четвъртокурсничката е бъдещ военен лекар и се обучава едновременно във ВВМУ и Медицински университет-Варна. През май 2022 г. курсант Пушкарова зае второ място на Олимпиадата по Европейска политика за сигурност и отбрана  в град Салон дьо Прованс и беше наградена с почетен нож на австрийската пехота от полковник Харалд Гел, ръководител на програма „Военен Еразъм“. Според заключенията на оценяващата комисия в конкурса моралът, трудолюбието и отличното воинско държание на курсантката я превръщат в пример за присъединяването на повече младежи към редиците на Българската армия.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК