BG EN

КЪРВАВ АД: Над 70 убити при атаки срещу две села в Нигер

Африка

КЪРВАВ АД: Над 70 убити при атаки срещу две села в Нигер

10123
на 03.01.2021
КЪРВАВ АД: Над 70 убити при атаки срещу две села в Нигер
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-малко 70 цивилни са били убити при едновременни нападения срещу две села в Нигер, в пограничния район с Мали. Това заявиха източници на Ройтерс от службите за сигурност на Нигер.

препоръчано

Предполага се, че атаките са дело на ислямисти. Повече подробности не се съобщават.

Западноафриканската страна преди е преживявала нападения на ислямисти, свързани с „Ал Каида“ и „Ислямска държава“.

Миналата година стотици хора бяха убити при нападения в пограничните райони с Мали и Буркина Фасо, както и на югоизток с Нигерия.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Декларация на БСП за спасяването на българските евреи скара залата (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Декларация на БСП за спасяването на българските евреи скара залата (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК