BG EN

Латвийският външен министър: Визитата на френски депутати в Крим е срам за свободна Европа

ЧАС ПИК

Латвийският външен министър: Визитата на френски депутати в Крим е срам за свободна Европа

5513
на 27.07.2015
Латвийският външен министър: Визитата на френски депутати в Крим е срам за свободна Европа
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Латвийският външен министър Едгарс Ринкевич заяви днес, че визитата на френските парламентаристи тази седмица в Крим е срам за Европа и нанася тежък удар на европейската солидарност, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

препоръчано

"Визитата на няколко френски парламентаристи в окупиран Крим е срам за единна и свободна Европа и нанася тежък удар на европейската солидарност", написа Ринкевич в Туитър.

Широко отразено от руските медии, двудневното посещение на делегацията от десетина френски парламентаристи, повечето членове на дясната опозиционна партия "Републиканците", бе критикувано от френското външно министерство като нарушение на международното право, а от Киев - като липса на уважение към Украйна. Крим бе анексиран от Русия през март 2014 г., след като бе окупиран от руски войски и там бе произведен оспорван референдум, определен като незаконен от Киев и Запада, напомня АФП.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Петър Кичашки размазващо за Gen Z-тата в листите на ППДБ: Възрастта им се фетишизира с комсомолски плам. Но няма значение на колко си години... (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Петър Кичашки размазващо за Gen Z-тата в листите на ППДБ: Възрастта им се фетишизира с комсомолски плам. Но няма значение на колко си години... (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК