ГОРЕЩО
СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗРАСТВА! Калашниците заграбили общински имот в Ботунец
ДОТАМ Я ДОКАРА: Иво Мирчев удари дъното, щом и любимите му "Господари" му се подиграват (ВИДЕО)
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Топ експертът доц. Щерьо Ножаров даде безценни съвети на властта как да се овладее свръхдефицитът в бюджета
ГОРЕЩИ СЛЕДИ! Чехия разследва как Калашниците са взели книжки
САМО В ПИК! Крум Савов шокира столични полицаи пред НДК (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
С изпълнение на "Реквием" от Верди в памет на жертвите на коронавирусната пандемия прочутият милански театър "Ла Скала" възобнови прекъснатия заради заразата сезон в края на февруари, предаде ТАСС, цитирана от БНР.
препоръчано
Концертът се състоя в Миланската катедрала и на него присъства и италианският президент Серджо Матарела.
На 7 и 9 септември "Реквием" ще бъде изпълнен и в Бергамо, който пострада тежко от пандемията. Отделен концерт "Ла Скала" ще изнесе за медиците на първа линия в борбата с вируса.
Кметът на Милано Джузепе Сала нарече възобновяването на сезона на "Ла Скала "сигнал за връщане към нормалния живот".


