"Левски" разби с 3:1 "Ботев" (Пд) в първи 1/4-финал за Купата, Божинов със страхотен дебютен гол

20535
на 12.03.2014
Левски разби с 3:1 Ботев (Пд) в първи 1/4-финал за Купата, Божинов със страхотен дебютен гол

ПИК с нов канал в Телеграм

"Левски" победи "Ботев" (Пловдив) с 3:1  на стадион "Георги Аспарухов". Двата отбора изиграха в първи 1/4-финален мач от турнира за Купата на България.

В 13-та минута Феребори Доре засече с глава топката във вратата на слисания Горан Блажевич за 0:1. Само две минути по-късно Кристовао Рамос прехвърли след фаул Адам Стаховяк от близо 30 метра и възстанови равенството.

Холандският бранител на "Левски" Дъстли Мюлдер отбеляза красив гол в 25-та минута. Мюлдер пое топката пред наказателното поле и с елегантен външен фалз я заби неспасяемо в мрежата на полвдивчани за 2:1.

В сомото начало на второто полувреме Валери Божинов отбеляза първия си гол за "Левски". Божинов пое топката с гръб към вратата, обърна се и с топовен шет опъна мрежата за крайното 3:1.

"ЛЕВСКИ" - "БОТЕВ" (ПЛОВДИВ) 3:1. Голмайстори: 0:1 Феребори Доре (12), 1:1 Кристовао Рамос (15), 2:1 Дъстли Мюлдер (25), 3:1 Валери Божинов (49).

"Левски": 1.Горан Блажевич, 2.Дъстли Мюлдер, 25.Даниел Димов, 3.Аймен Белаид, 40.Рикардо Нунеш, 75.Кевин Бру, 6.Орлин Старокин (к), 71.Пламен Крумов, 16.Рафаел Бастош, 28.Кристовао Рамос, 10.Валери Божинов

Резерви: 24.Любенов, 7.Макриев, 9.Генков, 14.Орачев, 17.Чмовш, 18.Борислав Цонев, 21.Радослав Цонев
Треньор: Антони Здравков

"Ботев" Пловдив: 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов (к), 83.Сивард Спрокел, 4.Сърджан Лукин, 14.Веселин Минев, 16.Томаш Иршак, 7.Мариян Огнянов, 8.Алесандру Куртеан, 17.Абел Анисе, 9.Юнес Хамза, 3.Феребори Доре

Резерви: 27.Илия Николов, 6.Алесандру Бенга, 22.Ромарио, 88.Георги Сърмов, 28.Филип Филипов, 19.Иван Цветков, 10.Вандер Виейра
Треньор: Станимир Стоилов