BG EN

Ливърпул и Бенфика със зрелищно реми в Шампионска лига

Световен футбол

Ливърпул и Бенфика със зрелищно реми в Шампионска лига

4029
на 14.04.2022
Ливърпул и Бенфика със зрелищно реми в Шампионска лига
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ливърпул и Бенфика завършиха 3:3 в мач-реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига. Крайният изход от сблъсъка обаче беше решен още в първата среща, която бе спечелена от "мърсисайдци" с 3:1.

препоръчано

Така с общ резултат 6:4 за полуфиналите се класира Ливърпул.

Ибрахима Конате (21) и Роберто Фирмино (55, 65) вкараха головете за домакините. Гонсало Рамош (32), Роман Яремчук (73) и Дарвин Нунес (82) се разписаха за "орлите".

Първата голова възможност се откри пред Бенфика в 13-ата минута, но силният шут на Евертон не намери очертанията на вратата. Минута по-късно обаче стражът на гостите капитулира пред майсторския удар с глава на Ибархима Конате, който засече центриране на Цимикас от корнер за 1:0.

Звездата на португалците Дарвин Нунес вкара топката зад гърба на Алисон в 23-ата минута, но попадението не беше зачетена заради засада.

Малко изненадващо Бенфика изравни в 32-ата минута. Диого Гонсалвеш намери Гонсало Рамош на ръба на засадата и той хладнокръвно матира Алисон за 1:1.

Гостите влязоха по-добре във второто полувреме, но получиха гол още в 55-ата минута след две поредни грешки на Влаходимос и Вертонген. 

10 минути по-късно отново Роберто Фирмино бе в прегръдките на съотборниците след прекрасно воле с десния крак за 3:1. Нападателят на Ливърпул бе забравен в наказателното поле след центриране от пряк свободен удар.

Гостите обаче не се предадоха и в 73-ата минута върнаха един гол чрез резервата Роман Яремчук. Украинецът получи топката между централните бранители на Ливърпул, елегантно преодоля Алисон Бекер и с лекота прати топката зад гърба му.

Високомерната игра на домакините беше наказана с ново попадение в 82-ата минута. Ибрахима Конате покри засадата и резервата Жоао Марио нахле към наказателното поле. Атаката бе подкрепена от Дарвин Нунес, който с техничен удар прати топката в даления ъгъл на Алисон - 3:3.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК